Przejdź do treści


Chełmiec: Zatrzymanie dwóch nietrzeźwych motorowerzystów

fot. materiały własne

Jak przekazała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – 8 czerwca br. około godz. 20:30 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Chełmiec doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty.

Na miejsce natychmiast wysłani zostali policjanci z Zespołu Wypadkowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce zastali tylko porzucony na jezdni przewrócony motorower marki Tros. Funkcjonariusze jednak szybko ustalili kierującego. Okazał się nim 24- letni mieszkaniec gminy Chełmiec. Funkcjonariusze równie szybko ustalili dlaczego mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia. Po przebadaniu go na zawartość alkoholu, okazało się, że kierował on mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci ustalili, że 24-latek zjeżdżając ze wzniesienia z nadmierną prędkością wywrócił się i wpadł do rowu. W trakcie wykonywania czynności na miejscu kolizji drogowej do funkcjonariuszy podjechał drugi motorowerzysta, który zaniepokojony dopytywał o właściciela pojazdu porzuconego na jezdni. Mężczyzna okazał się ojcem 24-latka. W czasie rozmowy policjanci wyczuli od motorowerzysty silną woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że 59- latek w organizmie ma prawie 1,5 promila alkoholu.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu