Przejdź do treści


Bieg charytatwyny wokół Nowego Sącza

fot. fotolia.pl

Karol Trojan chce przebiec boso wzdłuż granic administracyjnych Nowego Sącza. Ten bieg ma wesprzeć zbiórkę charytatywną na rzecz Anety Hejmej, wpisuje się również w obchody 725. rocznicy lokacji miasta Nowego Sącza.

– Postanowiłem, że to wspomniane wydarzenie będzie biegiem charytatywnym, podczas którego pragnę zebrać środki finansowe na operację ratującą życie mojej koleżanki Anety Hejmej, młodej matki i żony – mówi Ambasador Nowego Sącza Karol Trojan.

Wspomniany bieg charytatywny odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 15 lipca. Rozpocznie się oficjalnym startem o godz. 10:00 z sądeckiego Rynku. – Po przebiegnięciu ok. 55 kilometrów, ok. godz. 16:00, zakończę zmagania honorowym obiegnięciem Rynku, na którym zlokalizowana będzie meta biegu – wyjaśnia Ambasador naszego miasta. Przywitanie ultramaratończyka nastąpi prawdopodobnie przez jeden z zespołów uczestniczących w Jarmarku Św. Małgorzaty, grających muzykę dawną i Mieczysława Gwiżdża – radnego, przewodniczącego Komisji Sportu.
Oczywiście miło mi będzie i mojemu Bratu Irkowi, który podczas biegu wspomoże mnie, również ze względów bezpieczeństwa, na rowerze, jeżeli spotkamy się z Wami na trasie biegu. Już teraz dziękujemy za czynne kibicowanie – podkreśla Karol Trojan.

Szczegóły i trasę biegu znajdziesz na:  http://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/17040

źródło: www.nowysacz.pl