Przejdź do treści


„Bezpiecznie Przejdź przez Święta” – Akcja sądeckiej Policji

W związku z występującym w okresie jesienno-zimowych zagrożeniem dla pieszych uczestników ruchu drogowego szczególnie w okresach ich wzmożonego udziału w ruchu drogowym, a takim niewątpliwie jest okres przedświąteczny, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu wraz z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dniach 21- 23.12.2016 roku na terenie miasta Nowego Sącza przeprowadzi akcję pn. „Bezpiecznie Przejdź przez Święta”, która ma na celu przypomnienie uczestnikom ruchu zasad przejeżdżania i przechodzenia przez przejścia dla pieszych.

W ramach prowadzonej akcji Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Nowym Sączu wraz przedstawicielami MORD i KCBRD obejmą nadzorem przejścia dla pieszych na ulicach miasta Nowego Sącza. Policjanci będą zwracać uwagę na zachowanie kierujących i pieszych na przejściach dla pieszych (szczególnie te, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń z udziałem pieszych). Ten kto będzie stosował się zasad i przepisów ruchu drogowego otrzyma upominek.

Przedstawicieli Mass Mediów zapraszamy w dniu 21.12.2016 na godz. 15:00 w rejon przejścia dla pieszych na ul. Królowej Jadwigi przy skrzyżowaniu z ul. Poniatowskiego.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu