Przejdź do treści


Bezpiecznie na drogach – działania sądeckiej Policji pn. „Majowy Weekend 2019”

Kontrola drogowa – fot. KMP Nowy Sącz

W związku ze zbliżającym się długim majowym weekendem i zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, sądeccy policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze nie tylko będą kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. 

Dzisiaj, tj. 30 kwietnia 2019 roku sądeccy policjanci rozpoczęli działania pod nazwą „Majowy Weekend 2019”, które potrwają do niedzieli 5 maja. Akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych. Okres tzw. majówki charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też na drogach należy się spodziewać większej ilości patroli ruchu drogowego.

W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze będą ułatwiać ruch pojazdów, szczególnie na głównych trasach oraz drogach wylotowych z Nowego Sącza i sądeckich miejscowości. W przypadku poważnych utrudnień w ruchu policjanci w miarę możliwości będą kierować pojazdy na drogi objazdowe oraz nadzorować poszczególne skrzyżowania, by nie dopuścić do ich blokowania.

Policjanci będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz uczestników ruchu popełniających wykroczenia, które stanowią główne przyczyny wypadków, czyli przede wszystkim wobec kierowców, którzy:

  • przekraczają dopuszczalną prędkość,
  • nie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa,
  • wymuszają pierwszeństwo przejazdu,
  • nieprawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych

Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Informujemy, że obowiązują poniższe ograniczenia ruchu tych pojazdów:

  • 30 kwietnia 2019 – w godzinach od 18:00 do 22:00
  • 1 maja 2019 – w godzinach od 8:00 do 22:00
  • 2 maja 2019 – w godzinach od 18:00 do 22:00
  • 3 maja 2019 – w godzinach od 8:00 do 22:00

Żeby bezpiecznie dojechać do celu pamiętajmy o zachowaniu kilku podstawowych zasad – za kierownicę wsiadajmy trzeźwi i wypoczęci, unikajmy pośpiechu, a przede wszystkim przestrzegajmy przepisów i stosujmy się do znaków drogowych.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i od naszego zachowania zależy również zdrowie i życie innych!

/źródło: KMP Nowy Sącz