Przejdź do treści


Będzie się wspinał dla Tomka Brzeskiego 

Wspina się dla Tomka Brzeskiego

Maciej Starowicz planuje jednego dnia przejść Orlą Perć oraz zdobyć Rysy. Wszystko po to aby zdobyć środki na rehabilitacje sądeckiego sportowca Tomasza Brzeskiego, który 1 kwietnia 2017 roku w czasie zawodów skiturowych w Tartach miał bardzo poważny wypadek. Do 9 maja był w śpiączce farmakologicznej a obecnie wymaga kosztownej rehabilitacji.

Jeżeli plan się powiedzie i Maciej jednego dnia przejdzie Orlą Perć oraz zdobędzie najwyższy szczyt w Polsce to kilka przedsiębiorstw z rejonu Nowego Sącza przekaże środki na leczenie i rehabilitacje Tomka Brzeskiego. Udział w przedsięwzięciu zadeklarowały: Polskie Koleje Linowe, Wyższa Szkoła Biznesu z Nowego Sącza, Fakro, Zet Transport, Wiśniowski oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Nowego Sącza.

Maciej wyruszy z Kasprowego Wierchu, następnie czerwonym szlakiem będzie kierował się słynnym odcinkiem Orlej Perci do przełęczy Krzyżne mijając po drodze Świnicę, Zawrat, Kozi Wierch oraz Granaty. Kolejno żółtym szlakiem zejdzie do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów, tam krótki odpoczynek. Później niebieskim szlakiem do schroniska Morskie Oko by następnie czerwonym szlakiem zdobyć szczyt Rysy. Na Rysach odpoczynek a następnie zejdzie z powrotem do Morskiego Oka.

Wspinaczka rozpocznie się w najbliższą środę t.j 9 sierpnia z Kasprowego Wierchu. Jak mówi Maciej Starowicz –Przejście całej trasy zajmie mi około 12-15 godzin, wszystko będzie zależeć od pogody, która w górach jest bardzo zmienna. mam nadzieję jednak, że pogoda dopisze i wywiążę się z umowy. Na dzień dzisiejszy pogoda zapowiada się wspaniale, co ważne bez deszczu i burz.  Dlaczego taka forma, bo góry są wielką miłością Tomka jak i moją! – dodaje.