Przejdź do treści


Bal Karnawałowy dla Dzieci “Radość Nasza – Radość Wasza”

Już po raz osiemnasty odbędzie się Integracyjny Bal Karnawałowy dla Dzieci pod hasłem “Radość Nasza – Radość Wasza”. Bal organizuje Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi we współpracy z Urzędem Miasta Nowego Sącza.

– Bal każdego roku przyciąga setki dzieci i tak zapowiada się tym razem – mówi główny organizator Artur Czernecki, prezes Stowarzyszenia Beskidzkie Więzi. Dodaje także, jak bardzo ważna jest dla dzieci możliwość integracji – Dzieci niepełnosprawne wspaniale potrafią rywalizować i zwyciężać w konkursach, które są organizowane w czasie balu. To też uczy wrażliwości społecznej dzieci sprawne.

W organizację balu włączyli się studenci Instytutu Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, pod kierunkiem wykładowcy Bogusławy Gaweł.
– Studenci czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i w ten sposób mają też okazję zdobywać doświadczenia pedagogiczne. Sami się przy tym dobrze bawią. Każdy opiekun – wolontariusz przebiera się w postać bajkową, co sprawia, że dzieci chętniej z nimi współpracują – mówi Artur Czernecki.

Na uczestników balu czeka wiele atrakcji i prezentów. Do tańca będzie przygrywał Zespół Estradowy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, a firma Koral rozda tysiąc lodów. Zaplanowano także pokazy i szkolenia z udzielania pierwszej pomoc oraz wile konkursów z nagrodami, między innymi, na temat bezpieczeństwa i selekcji odpadów. Punktem kulminacyjnym będzie wybór króla i królowej balu, dla których nagrody przygotował Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Bal odbędzie się w hali MOSiR przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Każde dziecko może w nim wziąć udział, wystarczy przyjść w przebraniu karnawałowym, mieć dobry humor i buty na zmianę.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka.

/www.nowysacz.pl/