Przejdź do treści


Awans Sandecji w Pucharze Polski

Awans Sandecji w Pucharze Polski - Fot. sportowysacz.pl

Po zaciętym meczu stojącym na dobrym poziomie Sandecja wygrała w Legnicy i awansowała do 1/8 Pucharu Polski, gdzie czeka już Górnik Zabrze.

Faworytem spotkania była Sandecja, która w Legnica wystąpiła w dość mocno zmienionym składzie. Na boisku pojawił się 4 piłkarzy, którzy grają głównie jako zmiennicy. Gospodarze rozpoczęli mecz bardzo zmotywowani, by udowodnić, że swoją wyższość. Mimo wysokiej temperatury spotkanie toczyło się w pierwszej połowie w szybkim tempie, choć stroną przeważającą była Sandecja. Pod koniec pierwszej połowy mocno zaatakowali gospodarze. Okazję do zdobycia gola miał Piasecki, ale przegrał w sytuacji sam na sam z Radlińskim. Chwilę później znów spudłował Piasecki. Na sekundy przed przerwą, w doliczonym czasie gry, w polu karnym faulowany przez Bastę był Garguła. Poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę.
Niezwykle ciekawa była druga połowa. Na boisku w zespole Sandecji pojawili się Danek, Korzym i Trochim (prywatnie to szwagrowie). Popis skuteczności dał ten ostatni, zdobywca dwóch goli. Gospodarze prowadząc po pierwszej połowie bardzo chcieli wygrać, stąd nie brakowało twardej gry, co przełożyło się na kartki, w tym czerwone. Najpierw boisko opuścił de Amo, a później Basta. Po godzinie gry Sandecja zaczęła grać coraz groźniej i w 87 minucie do remisu doprowadził Trochim posyłając piłkę nad bramkarzem Miedzi. Kiedy wydawało się, że będzie dogrywka, sędzia wyrzucił trenera gospodarzy na trybuny. Sandecja znów zaatakowała i w doliczonym czasie gry, rzut wolny wykonywał Trochim. Uderzył piłkę bardzo mocno i precyzyjnie dając wygraną zespołowi z Nowego Sącza.

/źródło: sportowysacz.pl