Przejdź do treści

Awans insp. Jarosława Tokarczyka i podziękowania za wieloletnie kierowanie Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu

marzec 2019 - Dzień Kobiet

Decyzją Komendanta Głównego Policji, gen. insp. dra Jarosława Szymczyka, z dniem 4 maja 2020 roku insp. Jarosławowi Tokarczykowi zostały powierzone obowiązki I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Z uwagi na stan pandemii koronawirusa nie odbyła się tradycyjna, uroczysta zbiórka podczas, której kadra kierownicza, funkcjonariusze, pracownicy cywilni i zaproszeni goście gratulowali awansu i dziękowali za współpracę komendantom, którzy żegnali się z jednostką. Tym razem z uwagi na wyjątkowe okoliczności możliwe było tylko zorganizowanie wideokonferencji.

Odchodzący Komendant żegnając się z kadrą kierowniczą nie krył wzruszenia i z wielką serdecznością dziękował za wspólne lata spędzone w sądeckiej jednostce – „Nie ukrywam, że nie jest mi łatwo żegnać się z komendą, a tym bardziej żegnać się z Wami… Z niektórymi z Was znałem się kilka, z innymi kilkanaście lat i więcej… Koleżanki i Koledzy, dziękuję Wam za te wszystkie lata, które spędziliśmy razem w służbie. Wiele się od Was nauczyłem, jak również od tych, których dziś już z nami nie ma. Zawsze na Was mogłem liczyć, bo każdy z Was jest profesjonalistą w tym co robi. To, jak funkcjonuje Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu jest przede wszystkim Waszą zasługą oraz zasługą policjantów i pracowników cywilnych. Chciałem Wam po prostu bardzo podziękować za wspólną służbę i spędzony czas. To również dzięki Wam mogę awansować na kolejne stanowisko. Proszę Was bardzo o przekazanie podziękowań także wszystkim Waszym policjantom, policjantkom i pracownikom cywilnym.

W dobie koronawirusa to pożegnanie wygląda tak, ale może to dla mnie lepiej, bo gdybym stał przed Wami byłoby mi na pewno trudniej… Koleżanki i Koledzy, życzę Wam spełnienia planów osobistych, zawodowych, awansów, samych życzliwych ludzi wokół i zdrowia, bo ono jest najcenniejsze. Współpraca z Wami była dla mnie zaszczytem i jeszcze raz bardzo dziękuję za wspólną służbę.”

Komendant Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju w imieniu całej kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przekazał insp. Jarosławowi Tokarczykowi serdeczne podziękowania, gratulacje i życzenia – „Przed Panem Komendantem nowy etap, który zapewne będzie się wiązał z wyrzeczeniami i nowymi wyzwaniami, dlatego chcemy życzyć dalszych sukcesów i wytrwałości. Dziękując Panu Komendantowi za te lata dowodzenia nami nasuwa się jedno zdanie – to był świetny czas dla nas wszystkich, to były dobre lata, kiedy zawsze mogliśmy na Szefa liczyć. Swoim podejściem do służby zdobył sobie Pan Komendant nasze uznanie oraz uznanie policjantów z całej komendy. Życzymy Panu Komendantowi samych trafnych decyzji, aby Komendant miał jak najmniej zmartwień, a każdy dzień przynosił Panu dużo radości. Mamy nadzieję, że Komendant o nas nie zapomni, bo my na pewno będziemy o Panu pamiętać… Niech Komendantowi dobrze się wiedzie w Kielcach i żeby ten awans na wyższe stanowisko służbowe tylko poprzedzał kolejne. Życzymy dużo zdrowia i satysfakcji ze służby. Dziękujemy za to wszystko, czego mogliśmy się od Szefa nauczyć, bo to wskazówki na całe życie. Dziękujemy za te lata, które Komendant poświęcił Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Wszystkiego dobrego Panie Komendancie!”

W podziękowaniu za współpracę insp. Jarosławowi Tokarczykowi pamiątkową statuetkę przekazali mł. insp. Adam Bukański – p.o. I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu oraz kom. Zbigniew Zacher – p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, a przedstawiciel kadry kierowniczej przekazał pamiątkowy grawerton.

Inspektorowi Jarosławowi Tokarczykowi
życzymy wszelkiej pomyślności i jak najszybszego powołania na stanowisko
I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

/źródło: KMP Nowy Sącz