Przejdź do treści

Andrzejówka. Samochód uderzył w przydrożną barierę

Andrzejówka. Samochód uderzył w przydrożną barierę - fot. KMPSP Nowy Sącz

W środę 18 listopada około godziny 20.25 w Andrzejówce (gmina Muszyna) samochód osobowy marki Citroen Berlingo na łuku drogi uderzył w przydrożną barierę.

Na miejsce zadysponowane zostały zastępy Straży Pożarnej z Krynicy Zdroju i Żegiestowa oraz karetka Pogotowia Ratunkowego. Pojazdem podróżowały dwie osoby dorosłe. Pasażer opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na dolegliwości. W zdarzeniu poszkodowana została kierująca samochodem kobieta, która znajdowała się w pojeździe w momencie przybycia na miejsce służb ratunkowych.

– Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Do wnętrza pojazdu wszedł strażak, który udzielił pomocy osobie znajdującej się w pojeździe oraz ją zabezpieczył. Samochód ręcznie przepchnięto około 1 metra do tyłu co umożliwiło otwarcie drzwi kierowcy. Wraz z ratownikami pogotowia poszkodowana kobieta została wydobyta na nosze typu deska oraz przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. – Relacjonują kryniccy strażacy.

W czasie działań ratunkowych ruch na drodze wojewódzkiej nr 971 został całkowicie wstrzymany. Następnie ruch odbywał się wahadłowo. W międzyczasie pasażer zaczął uskarżać się na dolegliwości. Obecni na miejscu ratownicy pogotowia przebadali mężczyznę. Poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala.

/źródło: KMPSP Nowy Sącz