Przejdź do treści


Amerykański miliarder i filantrop Charles Merrill Jr. zmarł 29 listopada w Nowym Sączu

Charles E. Merrill Jr. - fot. wikipedia.org

Charles Merrill Jr. był synem założyciela Merrill Lynch – jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie. 97-letni miliarder zmarł 29 listopada w Nowym Sączu.

Charles Merrill Jr. w wywiadzie udzielonym dla “Tygodnika Powszechnego”, wyjawił, dlaczego przyjechał do Polski – Moje związki z Polską od dawna są silne. Poprzez miasta i ludzi, których poznawałem, rozwinąłem w sobie miłość do tego kraju – mówił Charles Merrill. Polską historią zainteresował już w dzieciństwie się dzięki lekturze Trylogii Sienkiewicza. Do Polski po raz pierwszy przyjechał tuż przed wybuchem II wojny światowej, latem 1939 r.

Ukochanym miastem amerykańskiego miliardera od lat był Kraków. – Nie spędzam teraz w Krakowie tyle czasu, ile bym chciał, ale wciąż jest to moje ulubione polskie miasto. Miasto, które bywało moim domem, i w którym nauczyłem się podstaw języka – powiedział Tygodnikowi Powszechnemu. Amerykański miliarder, o czym niewiele osób wiedziało, od lat mieszkał w skromnym mieszkaniu na osiedlu Milenium w Nowym Sączu.

Pogrzeb Charlesa Merrilla odbędzie się w sobotę, 2 grudnia na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_E._Merrill_Jr.