Przejdź do treści


Agropromocja w Nawojowej – Tysiące zwiedzających

Agropromocja w Nawojowej - Fot. Maria Olszowska

Kilkaset stoisk i tysiące zwiedzających – tak mija pierwszy dzień Agropromocji w Nawojowej. Impreza odbywa się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej – jednostek prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. Wśród licznie przybyłych gości nie mogło więc zabraknąć gospodarzy Powiatu: starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka, wicestarosty Antoniego Koszyka i członków Zarządy Franciszka Kantora i Mariana Ryby.

Gości witał szef Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Marek Kwiatkowski. Obecni byli również: wiceminister finansów Wiesław Janczyk, wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki, posłowie, radny wojewódzki Stanisław Pasoń, władze samorządu powiatowego, a także przedstawiciele samorządów gminnych, radni powiatowi i gminni.

Agropromocja odbywa się po raz 27. Zwiedzający mogą zapoznać się z ofertą rynkową firm działających w sferze agrobiznesu – wyroby i usługi zaprezentowało ponad 200 firm z branży rolniczej i okołorolniczej, wystawców indywidualnych oraz instytucji. Nie zabrakło też pokazów, konkursów, występów zespołów artystycznych i degustacji potraw.

Impreza potrwa do jutra.

(olsz)
Fot. Maria Olszowska