Przejdź do treści


Afromental wystąpi w niedzielę na sądeckim Rynku podczas Festiwalu Funduszy Europejskich

źródło: www.festiwal.fundusze.malopolska.pl/nowy-sacz

W najbliższą niedzielę, 28 sierpnia, podczas Festiwalu Funduszy Europejskich “Małopolska myśli o Tobie” na płycie sądeckiego runku odbędzie się koncert. Główną atrakcją będzie występ legendarnej grupy Afromental. Grupa wystąpi z materiałem koncertowym promującym ostatni jej album “Mental House”.

Zanim na festiwalowej scenie pojawi się Afromental, wystąpią miedzy innymi: Zespół Tańca Nowoczesnego “Katharsis” z pokazem hip hopu i dance hallu, Grupa Artystyczna MOCNI, łącząca teatr dziecięcy, teatr cieni i sekcję wokalno-instrumentalną oraz grupa wokalna YOUNG VOICE, która wykona najnowsze przeboje polskiej i zagranicznej muzyki pop. Zagra także zespół PAZZ z Oświęcimia, który zaprezentuje znane covery we własnych aranżacjach. Przed koncertem Afromentalu atmosferę podgrzeje zespół Cinemon. Początek koncertów na sądeckim rynku – godz. 14:00.

Nowy Sącz jest ostatnim przystankiem Festiwalu, który gości w 6 miastach Małopolski. – Na Festiwal zapraszani są beneficjenci unijnych projektów, którzy nie bali się, podjęli wyzwanie i złożyli wnioski o dofinansowanie – informują organizatorzy festiwalu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Podczas Festiwalu czynne będzie stoisko Urzędu Miasta Nowego Sącza pod hasłem “Nowy Sącz dobrze wróży”. – Pokażemy na nim, na jakie przedsięwzięcia pozyskaliśmy środki z Funduszy Europejskich i jak zamierzamy je wykorzystać – informuje Alina Marek, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Nowego Sącza. Na stoisku będzie także prowadzona rekrutacja do projektu “Mój szef to ja”, adresowanego do osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą.

Na innych stoiskach pojawi się między innymi oryginalna biżuteria modowa z ręcznie tworzonej ceramiki, kamieni i malowanego drewna. – Będzie możliwość tworzenia i modyfikacji biżuterii dla klienta na stoisku – zapowiada autorka kolekcji, Edyta Kania. W podobny nurt wpisuje się Klaudia Naściszewska, która zaoferuje własnoręcznie wytworzone metodą “kanzashi” produkty z dzianin, wstążek i dodatków.

Sporo miejsca zajmą najnowsze technologie. Jedna z firm zapowiada pokazy z użyciem energii wody, wiatru i słońca. Najnowsza technologia zostanie przedstawiona zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. – Nasi beneficjenci już wiedzą, jak korzystać z Funduszy Europejskich i podczas Festiwalu chętnie podzielą się swoim know-how z wszystkimi, którzy są ciekawi jak realizować unijny projekt – informują organizatorzy.

Oprócz prezentacji dobrych praktyk wystawcy przygotowali dla odwiedzających gości mnóstwo atrakcji, między innymi konkursy związane z odnawialnymi źródłami energii, pokazy robienia świeczek z wosku pszczelego, gimnastykę stóp dla dzieci i młodzieży czy prezentację żywych pszczół w bezpiecznym ulu.

Udział w imprezie zapowiedzieli nie tylko rękodzielnicy, ale i instytucje, które rozwinęły działalność dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich. Powiat Limanowski zaprezentuje swoją ofertę turystyczną, zwłaszcza narciarską. Część tras powstała właśnie dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. – Oprócz tras w gminach zostały urządzone wypożyczalnie sprzętu sportowego – ich prezentację zobaczymy podczas niedzielnego Festiwalu – zaznaczają organizatorzy.

Swoje stoisko na rynku będzie mieć także Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich możliwa była modernizacja Pijalni Głównej i organizacja takich wydarzeń jak “Krynica Źródłem Kultury”. – Przestronne wnętrza Pijalni Głównej są także idealnym miejscem spotkań biznesowych i organizacji sympozjów oraz konferencji. Najlepszym przykładem jest organizowane tu co roku Forum Ekonomiczne – zapewnia Uzdrowisko.

Organizatorzy zaprosili także instytucje prozdrowotne. Jedno ze stoisk zajmą masażyści z dysfunkcją wzroku. Centrum Podologiczne z Tarnowa zaprosi na bezpłatne badania przesiewowe stóp, informacje na temat profilaktyki stóp pacjentów z grupy ryzyka, tj. diabetyków, osób po chemioterapii oraz dobór indywidualnych wkładek i obuwia.

Wszyscy odwiedzający imprezę będą mogli zapoznać się z najnowszymi tendencjami na rynku pracy i zrobić “Bilans Kariery”, który pozwoli na podsumowanie swojego dorobku zawodowego. Czynny będzie punkt informacyjny o Funduszach Europejskich w Małopolsce, gdzie będzie można uzyskać poradę, jak się o nie starać.

Festiwal Funduszy Europejskich “Małopolska Myśli o Tobie” to okazja, aby poznać Fundusze Europejskie z bliska i porozmawiać o nich ze specjalistami. Codziennie od wtorku do niedzieli (23-28 sierpnia) w Mobilnym Punkcie Informacyjnym na nowosądeckim rynku, dyżurują specjaliści Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Swoje usługi (między innymi Bilans Kariery) w tych dniach oferować będą także doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Szczegóły na stronie: http://www.festiwal.fundusze.malopolska.pl/nowy-sacz

źródło: www.nowysacz.pl