Przejdź do treści


6 wypadków i 38 kolizji drogowych – Sądeccy policjanci podsumowali majówkę

policjant drogówki z laserowym miernikiem prędkości

Sadeccy policjanci w ramach działań pn. „Majowy Weekend 2023” prowadzili wzmożone kontrole drogowe na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierowców, zwracali również szczególną uwagę na to, czy nie przekraczają oni dopuszczalnej prędkości, udzielają pierwszeństwa przejazdu oraz prawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych.

Od piątku 28 kwietnia do środy 3 maja na Sądecczyźnie doszło łącznie do 44 zdarzeń drogowych – 6 wypadków i 38 kolizji drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Dla porównania, podczas majówki w ubiegłym roku policjanci odnotowali 5 wypadków i 34 kolizje, w których 1 osoba zginęła, a 5 zostało rannych.

Niestety, mimo licznych apeli i kampanii społecznych ostrzegających przed negatywnymi skutkami kierowania po spożyciu alkoholu, nadal zdarzają się osoby, które decydują się na jazdę w takim stanie. W czasie przeprowadzanych podczas majowego weekendu kontroli drogowych na terenie Sądecczyzny, policjanci zatrzymali 12 nietrzeźwych kierowców.

/źródło: KMP Nowy Sącz