Przejdź do treści


58-latek zatrzymany za kradzież rozbójniczą w jednym z marketów w Nowym Sączu

fot. (archiwum)

58-letni mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku podczas kradzieży sklepowej. Nie chciał oddać skradzionych przedmiotów i użył przemocy wobec pracownika ochrony. Z uwagi na to, że dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy za kratkami może spędzić aż 15 lat.

Jak przekazała portalowi Nowy Sącz Info mł. asp. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej Policji – 15 grudnia br. około godz. 15:15 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z marketów w Nowym Sączu doszło do kradzieży. Łupem złodzieja padły artykuły mięsne. Sprawca został ujęty na gorącym uczynku przez pracowników sklepu, gdy przekroczył linie kasy nie płacąc za towar. Ochroniarz sklepu poprosił mężczyznę o okazanie zawartości reklamówki. Złodziej jednak odmówił, wtedy też wywiązała się awantura. 58-latek stał się agresywny, zaczął się szarpać i odpychać pracowników sklepu. Gdy na miejsce przyjechali policjanci mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączy. Po nocy w policyjnej celi usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Z uwagi na to, że 58-latek miał już na koncie wyrok za podobne przestępstwa, za popełniony czyn grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. (art. 281 §1 kk w zw. z ar. 64 §2 kk).

Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny  środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu