Przejdź do treści


5 pomysłów na prezent z klocków dla mężczyzny

Klocki LEGO® to wyjątkowa, ponadczasowa zabawka, idealna nie tylko dla najmłodszych, ale i dla dorosłych. W ofercie znajduje się mnóstwo ciekawych zestawów dla grup wiekowych 18+, dzięki którym można miło i kreatywnie spędzić czas przy układaniu klocków, które następnie posłużą za niebanalną ozdobę pomieszczenia. Które zestawy LEGO mogą być dobrym prezentem dla dorosłego mężczyzny?

Concorde

Samolot stworzony z 2083 elementów jest wierną repliką jednego z najsłynniejszych na całym świecie samolotów ponaddźwiękowych. Ten zestaw wnosi kreatywność dorosłych na zupełnie inny poziom. Układanie to świetna zabawa, a sam samolot będzie się bardzo dobrze prezentował na półce.

Zestaw LEGO Concorde to prawdziwa perła wszystkich zestawów klocków. Dlaczego? Model ma wiele bardzo ciekawych funkcji, a jedną z nich jest odchylany dziób i szyba – dzięki temu piloci widzą znacznie więcej w czasie lotu. Dodatkowo samolot jest tak skonstruowany, by bez przeszkód można było dostać się do foteli – w przedniej części znajduje się 40 miejsc siedzących, natomiast w tylnej 60.  Przy ogonie znajduje się dodatkowe podwozie. Stworzony z klocków LEGO model samolotu Concorde zachwyca swoim wiernym odwzorowaniem oryginału. Przy podstawie znalazło się miejsce na elegancką płytkę, na której umieszczone zostały wszystkie najważniejsze dane dotyczące samolotu.

Wymiary modelu po złożeniu 15 cm x 105 cm x 43 cm (wysokość x długość x szerokość).

Corvette

Które klocki LEGO dla mężczyzny wybrać na prezent? Miłośnik motoryzacji może zachwycić się wyjątkowym modelem kultowego samochodu Corvette, który składa się z 1200 elementów. To ikona amerykańskiej motoryzacji, która do dnia dzisiejszego ma mnóstwo fanów na całym świecie. Model LEGO® to jego wierne odwzorowanie. Model zachwyca licznymi, perfekcyjnie wykonanymi detalami (począwszy od eleganckiej krzywizny sylwetki, kończąc na stylowym wnętrzu), dokładnie takimi jak w oryginalnym pojeździe pochodzącym z 1961 roku.

Model LEGO Corvette to klasyka w podwójnym wydaniu – model pojazdu można stworzyć z dachem lub bez niego.

Po złożeniu model ma wymiar 10 cm x 32 cm x 14 cm (wysokość x długość x szerokość). Budując model można posługiwać się klasyczną papierową instrukcją bądź skorzystać z aplikacji LEGO Builder.

To zestaw przeznaczony wyłącznie dla dorosłych, wywodzący się z linii zestawów z modelami dedykowanymi dla grup wiekowych 18+.

Yamaha MT – 10 SP

Klocki LEGO to nie tylko zabawka dla najmłodszych – to także świetna rozrywka dla dorosłych. Każdy fan jednośladów zachwyci się modelem Yamaha MT – 10 SP.

W zestawie znajduje się 1478 elementów, a model po złożeniu ma wymiar 24 cm x 44 cm x 15 cm (wysokość x długość x szerokość).

W aplikacji LEGO Builder można znaleźć cyfrową wersję instrukcji przypisanej do tego zestawu.

Yamaha MT – 10 SP to obowiązkowym model, który powinien się pojawić na półce każdego wielkiego fana motocykli. Dziś każdy może sobie nawet taki motocykl w pomniejszonej wersji ułożyć samodzielnie – wystarczy, że sięgnie po odpowiedni zestaw z serii LEGO® Technic. Model jest niezwykle realistyczny, będący doskonałą kopią oryginalnego motocykla Yamaha MT – 10 SP nie tylko pod względem elementów wyposażenia, ale również funkcjonalności.

Zamek Hogwart™ i błonia

Nie jest prawdą, że klockami LEGO mogą bawić się wyłącznie maluchy. To doskonała rozrywka, twórcza i kreatywna również dla dorosłych, którzy w bogatej ofercie klocków LEGO znajdą też zestawy, które będą dla nich idealne.

Miłośnicy sagi Harry’ego Pottera z pewnością ucieszą się z zestawu Zamek Hogwart™ i błonia. To aż 2660 elementów pozwalających na stworzenie dużej konstrukcji zamku, który po złożeniu będzie miał wymiar 25 cm x 35 cm 25 cm (wysokość x szerokość x głębokość).

Zamek Hogwart™ i błonia to nie lada gratka dla dorosłych miłośników Harry’ego Pottera. Nie brakuje tu najważniejszych elementów i budowli znanych zarówno z filmu, jak i książki. Zamek prezentuje się okazale, świetnie wygląda na półce, a jego budowanie to sama przyjemność i wartościowa forma spędzania wolnego czasu.

Klocki można składać z klasyczną papierową instrukcją bądź skorzystać z tej znajdującej się w dedykowanej aplikacji LEGO Builder.

Chewbacca™

Które klocki LEGO dla mężczyzn pasjonujących się sagą Gwiezdne Wojny wybrać? Nie jeden fan zachwycony będzie, gdy otrzyma zestaw Chewbacca™. Model jest jedną z kilku części wyjątkowej serii LEGO® Star Wars™ stworzonej z myślą o miłośnikach gwiezdnej sagi.

Model po złożeniu zachwyca swoją estetyką, a także wiernym odwzorowaniem filmowej postaci. Figurka jest nieruchoma i posiada wszystkie charakterystyczne akcesoria, czyli bandolierę oraz wielką kuszę.

Do figurki dołączona jest również podstawka wraz z minifigurką Chewbacci z kuszą. Zestaw Chewbacca™  to 2319 elementów, z których można zbudować figurkę o wysokości 46 cm, która dumnie może być prezentowana na półce w domu.

Zestaw klocków to bardzo dobry pomysł na prezent dla dorosłego mężczyzny, niezależnie od okazji. Klocki LEGO to ponadczasowa rozrywka, nie znająca ograniczeń wiekowych.