Przejdź do treści


30-letni mężczyzna, który maczetą poważnie ranił swojego dziadka w Piwnicznej Zdroju usłyszał już zarzuty

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Sprawca ataku maczetą, do którego doszło w dniu 13 sierpnia 2019 roku w miejscowości Piwniczna-Zdrój, dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji sądeckich policjantów i skierowanego na miejsce zdarzenia plutonu alarmowego z Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie został zatrzymany już po kilku godzinach od zdarzenia. Decyzją Sądu Rejonowego w Muszynie 30-latek najbliższe trzy Sprawca ataku maczetą, do którego doszło w dniu 13 sierpnia 2019 roku w miejscowości Piwniczna-Zdrój, dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji sądeckich policjantów i skierowanego na miejsce zdarzenia plutonu alarmowego z Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie został zatrzymany już po kilku godzinach od zdarzenia. Decyzją Sądu Rejonowego w Muszynie 30-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Przypominamy, że do tragicznego zdarzenia doszło na terenie Piwnicznej Zdroju w dniu 13-tego sierpnia 2019 roku. Tego dnia, kilka minut po godzinie 21, dyżurny sądeckiej policji otrzymał informację, że w Piwnicznej-Zdroju doszło do poważnego zranienia starszego mężczyzny. Policjanci ustalili, że dramat rozegrał się w domu jednorodzinnym, gdzie 30-letni mężczyzna ranił ostrym narzędziem swojego dziadka, po czym wybiegł z domu w nieznanym kierunku. Obrażenia 77-latka były bardzo poważne. Ranny, w stanie zagrażającym życiu, został zabrany do szpitala. Rozpoczęły się poszukiwania napastnika, który jak wszystko wskazywało, może znajdować się pod wpływem środków odurzających i jest uzbrojony w ostre narzędzie. Do pomocy w działaniach poszukiwawczych prowadzonych przez sądecką policję został skierowany pluton alarmowy z Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Około godziny 1:30 w nocy 14 sierpnia 2019 roku, w wyniku intensywnych poszukiwań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy sprawca ataku został obezwładniony i zatrzymany. Następnie 30-latek został zabrany do szpitala, gdzie pod nadzorem policjantów została pobrana jego krew, w której lekarze ujawnili duże ilości silnie działających środków odurzających.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała czynności procesowe mające na celu odtworzenie przebiegu i okoliczności całego zdarzenia.

Mężczyźnie postawiono zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a decyzją Sądu Rejonowego w Muszynie najbliższe trzy miesiące spędzi policyjnym areszcie.

/źródło: KMP Nowy Sącz