Przejdź do treści


3 i 4 czerwca utrudnienia na drogach Sądecczyzny związane z 61. Małopolskim Wyścigiem Górskim

policjant ruchu drogowego nadzoruje przejazd kolarzy

W 61. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego wezmą udział aż 32 ekipy kolarskie z całego świata. Podczas trzech dni kolarze pokonają blisko 430 kilometrów. Trasa tegorocznej edycji zawodów zaplanowana jest również na terenie Sądecczyzny. Z tego powodu, w dniach 3 i 4 czerwca należy przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym.

 

II etap 61. Małopolskiego Wyścigu Górskiego rozpocznie się w najbliższą sobotę 3 czerwca w Wieliczce, a zakończy w Nowym Targu. Zawodnicy około godziny 15:10 wjadą na teren powiatu nowosądeckiego w Olszanie, a następnie przejadą przez Czarny Potok, Łącko i Zabrzeż, by dalej kontynuować wyścig na terenie powiatu nowotarskiego.

Utrudnień w ruchu na Sądecczyźnie należy spodziewać się również w niedzielę 4 czerwca. Wówczas kolarze pokonają trasę III etapu wyścigu z Jabłonki w powiecie nowotarskim na Przehybę (gm. Stary Sącz). Na teren powiatu nowosądeckiego wjadą około godziny 12:20 w Zabrzeży, a następnie przejadą przez Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Olszankę, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz (J. Piłsudskiego – S. Batorego – Rynek – J. III Sobieskiego – Nowa – Partyzantów – Lipska), Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę, Gaboń, by finiszować na Przehybie.

Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu zawodników.