Przejdź do treści


26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowym Sączu

Już w najbliższą niedzielę (14 stycznia) w całej Polsce zagra 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w Nowym Sączu na ulice wyjdzie w tym roku blisko stu wolontariuszy WOŚP z identyfikatorami i skarbonkami.

Nowosądecka orkiestra rozpocznie swoje granie o godzinie 10.30, kiedy to spod pomnika Adama Mickiewicza na Plantach wyruszy do rynku Kolorowy Korowód Sądeckich Przebierańców. Organizatorzy zapraszają do przebierania się i pójścia w korowodzie – za najbarwniejsze i najciekawsze stroje przewidziano nagrody.

Główne imprezy sądeckiego finału WOŚP odbędą się pod Ratuszem. Na czas zabawy przewidziano sporo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci: konkursy, animacje, a przede wszystkim cieszący się popularnością wśród wszystkich Bazarek Niespodziewanek, na którym będzie można nabyć przeróżne przedmioty, upominki, gadżety i usługi od wielu darczyńców i w ten sposób zasilić skarbonki WOŚP. Do zdobycia będą między innymi rękodzieła, obrazy, biżuteria, zabiegi pielęgnacyjne czy zaproszenia na imprezy kulturalne.

W niedzielę od godziny 9.00 do 17.00 warto będzie odwiedzić także halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Nadbrzeżnej. Odbywać się tam będą pokazy sportowe i artystyczne oraz rozgrywki w ramach Noworocznego Turnieju Koszykówki Winter Basketball, organizowanego przez Stowarzyszenie Sądeccy Pasjonaci Basketu.

W roku 2017 Nowy Sącz zebrał blisko 90 000,00 zł. Sprzęt specjalistyczny zakupiony i przekazany przez Fundację WOŚP dla nowosądeckich placówek kosztował 1 987 958 zł.

Tegoroczne fundusze zebrane podczas Finału zostaną przeznaczone dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Wszystkie informacje na temat sądeckiego 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdują się na stronie www.wospnowysacz.pl.

26 Finał WOŚP