Przejdź do treści


23 czerwca: DSF Kickboxing Challenge 10. Jackiewicz vs Dudek

Nowy Sącz: DSF Kickboxing Challenge 10.

23 czerwca w Nowym Sączu – Rafał Dudek wystąpi w walce wieczoru na gali DSF Kickboxing Challenge 10. Jego rywalem będzie były bokserski mistrz Europy oraz pretendent do tytułu mistrza świata wagi półśredniej Rafał Jackiewicz. Po tym pojedynku nowosądeczanin skupi się na ostatnich szlifach przed amerykańskim debiutem w Glory, ponieważ już 14 lipca 2017 roku Dudek zadebiutuje w Glory World Series. To będzie absolutnie wyjątkowe wydarzenie w świecie kickboxingu. Światowy gigant galę Glory 43 zorganizuje w mekce sportów walki – słynnej hali Madison Square Garden w Nowym Jorku. Rywalem Polaka będzie Izraelczyk Itay Gershon. 33-letni Dudek jako pierwszy Polak w historii związał się kontraktem na kilka walk z amerykańską federacją.
a
– Nie mogę wyrazić słowami tego, co teraz czuję. Rozpiera mnie duma, że będę reprezentował DSF Kickboxing Challenge i Polskę na gali Glory. Jestem związany z najlepszą organizacją kickboxingu w Polsce oraz z najlepszą na świecie. Występ w Madison Square Garden to absolutny szczyt marzeń każdego kickboksera czy zawodnika sztuk walki na świecie – mówi podekscytowany Dudek.
– Rafał podpisał kontrakt z Glory za naszą zgodą – wyjaśnia Sławomir Duba, prezes DSF Kickboxing Challenge. – Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że w naszych szeregach znajduje się tak wybitny zawodnik, który będzie reprezentował Polskę walcząc dla najbardziej prestiżowej federacji na świecie. To świadczy o tym, że m.in. dzięki DSF Kickboxing Challenge, polski kickboxing dźwignął się z kolan i wraca na odpowiednie miejsce. Trzymamy kciuki za Rafała! – dodaje.
Bilety na galę DSF Kickboxing Challenge 10 w Nowym Sączu do nabycia na www.tiketto.pl oraz na www.dsfchallenge.com.

źródło: DSF Kickboxing Challenge