Przejdź do treści


22-latek odpowie za znęcanie nad rodzicami

Fragment dachu radiowozu z lampą błyskową z napisem Policja - fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. 22-latek usłyszał już zarzut, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu sądeccy policjanci otrzymali zawiadomienie, z którego wynikało, że 22-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego wszczął w rodzinnym domu awanturę, podczas której groził rodzicom i uderzył ojca. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. W toku dalszych czynności wyszło na jaw, że nie było to incydentalne zdarzenie, ponieważ młody sądeczanin już od 2018 roku bez powodu często awanturował się, ubliżał i groził rodzicom, popychał ich, a także zakłócał im nocny spoczynek oraz demolował mieszkanie.

Aby odizolować agresywnego mężczyznę od  pokrzywdzonych prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i 22-latek został już tymczasowe aresztowanie na najbliższe trzy miesiące. Za znęcanie się nad rodziną grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz