Przejdź do treści


20-lecie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu

20-lecie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu

Przez 20 lat Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu przeprowadził niemal milion egzaminów praktycznych na prawa jazdy. Podczas uroczystości z okazji 20-lecia ośrodka nagrodzono osoby związane z sądeckim MORD.

Podczas uroczystości odznaczono Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, przyznanym przez prezydenta RP, Stanisława Barnasia – kierownika oddziału MORD w Nowym Targu.

Dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Stanisław Bębenek, wręczył on dyrektorowi Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego Waldemarowi Olszyńskiemu obraz oraz list okolicznościowy od prezydenta Miasta Nowego Sącza.

Ponadto decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego sądecki MORD został wyróżniony Medalem “Polonia Minor”. Indywidualnie odznaczenia otrzymali również: Stanisław Kiełbasa, Krzysztof Leśniak i Agnieszka Rosmmanith.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu jest instytucją nadzorowaną przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Do jego zadań należy organizowanie egzaminów państwowych sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienie do kierowania pojazdami oraz kierujących pojazdami. Ośrodek organizuje także kursy, na przykład dla kierowców zawodowych, taksówkarzy, ale także dla tych, którzy naruszając przepisy ruchu drogowego, stracili pulę punktów karnych, i aby odzyskać możliwość kierowania pojazdem, muszą ponownie przejść kurs.

MORD w Nowym Sączu realizuje również zadania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, współpracuje ze szkołami i wyposaża uczniów w odblaski, aby bezpiecznie mogli przemieszczać się po zmroku, organizuje też tak zwane „miasteczka rowerowe” w gminach na Sądecczyźnie, aby dzieci mogły uczyć się przepisów.

fot. UMNS