17 kolizji i 1 wypadek – Podsumowanie świąt na drogach Sądecczyzny

Opublikowano 28 grudnia 2021 przez
17 kolizji i 1 wypadek – Podsumowanie świąt na drogach Sądecczyzny
Policjantka przy radiowozie z laserowym miernikiem prędkości; zima, padający śnieg – fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci w okresie świąt Bożego Narodzenia odnotowali 18 zdarzeń drogowych, zatrzymali również 5 kierowców prowadzących pojazdy po alkoholu.

Podczas wzmożonych kontroli na drogach Sądecczyzny, jak co roku policjanci zwracali szczególną uwagę na to czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości, prawidłowo wyprzedzają, udzielają pierwszeństwa przejazdu i prawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze sądeckiej drogówki kontrolowali również trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

W okresie od 24 do 26 grudnia na drogach Sądecczyzny doszło do 17 kolizji i 1 wypadku, w którym zostały ranne dwie osoby. Policjanci zatrzymali 5 kierowców prowadzących pojazdy po alkoholu. Niechlubny rekordzista, pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, kierował quadem mając w organizmie ponad 3 promile.

Wzmożone kontrole do 7 stycznia

Wzmożone kontrole na drogach Sądecczyzny będą kontynuowane do 7 stycznia, tak aby wszyscy kierowcy mogli bezpiecznie wkroczyć w Nowy 2022 Rok.