Przejdź do treści


17 grudnia.  Doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Miasteczku Galicyjskim

W dniu 17 grudnia Miasteczko Galicyjskie zamieni się w magiczne miejsce pełne świątecznej atmosfery podczas Dorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnie gości, oferując bogaty program rozrywkowy i liczne atrakcje dla wszystkich miłośników świątecznego klimatu.

Oficjalne Otwarcie i Świąteczny Koncert
Rozpoczęcie jarmarku nastąpi o godzinie 10.30 podczas oficjalnego otwarcia, które będzie równoznaczne z przywitaniem św. Mikołaja. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w koncercie kolęd, który zaprezentuje utalentowana grupa wokalna Pałacu Młodzieży z Nowego Sącza o godzinie 10.30. Kolejne dźwięki świątecznej muzyki z Orkiestrą Dętą OSP Piwniczna Zdrój o 11.30 z pewnością wprowadzą wszystkich w magię Bożego Narodzenia.

Spektakl dla Dzieci
Dla najmłodszych przygotowano spektakl pt. “Cudowna podróż”, który odbędzie się o godzinie 13.00, wystawiany przez Teatr TRIP. To doskonała okazja, by dzieci wraz z bohaterami przenieść się w magiczny świat pełen przygód i świątecznej magii (bilet w cenie 10 zł).

Zaklęcie Rękodzielniczego Świata
Od godziny 10.00 do 16.00 uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić Jarmark Rękodzieła i Produktów Regionalnych. Ponadto, grupa “Artystyczny galimatias” zapewni animacje od 10.30 do 15.00, wprowadzając uczestników w radosny nastrój.

Warsztaty Artystyczne dla Wszystkich
Chętni będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach artystycznych, w tym tworzeniu “Makramowych Choinek” w Pracowni Garncarza, “Świątecznych Cudeńek” w Pracowni Cukierni, a także dekoracji pierników lukrem królewskim i ozdób z masy cukrowej. Dla miłośników tradycji bezpłatne warsztaty związane z tworzeniem tradycyjnego łańcucha choinkowego.

Bogactwo Dodatkowych Atrakcji
Oprócz wymienionych wydarzeń, na uczestników czekają liczne atrakcje, takie jak żywa szopka, poczta galicyjska, fotobudka, świąteczne wypieki, regionalne wędliny, dania wigilijne, przetwory owocowe, miody, aromatyczne grzane wino, słodkie pierniki, podarunki oraz artykuły dekoracyjne.

Doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Miasteczku Galicyjskim obiecuje pełne radości i świątecznego ciepła przeżycia dla wszystkich uczestników. Warto zatem odwiedzić to wyjątkowe miejsce i cieszyć się wspólnie z rodziną i przyjaciółmi magiczną aurą Bożego Narodzenia.

/źródło: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu