15 sierpnia: Dzień Wojska Polskiego i 97. rocznica Bitwy Warszawskiej

Opublikowano 13 sierpnia 2017 przez
15 sierpnia: Dzień Wojska Polskiego i 97. rocznica Bitwy Warszawskiej

W najbliższy wtorek (15 sierpnia) w Kościele Matki Bożej Niepokalanej oraz na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu przy ul. Tadeusza Rejtana odbędą się uroczystości związane z Dniem Wojska Polskiego i 97. rocznicą Bitwy Warszawskiej. Do wzięcia udziału w uroczystościach zapraszają: Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, Starosta Nowosądecki Marek Pławiak i Proboszcz Parafii Matki Bożej Niepokalanej ks. Kazimierz Markowicz.

Uroczystości rozpocznie o godz. 9:00 msza święta w Kościele Matki Bożej Niepokalanej (ul. Królowej Jadwigi) z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Tuż po liturgii (ok. godz. 10:10) odbędzie się przemarsz ulicami: Królowej Jadwigi, Klasztorną i Rejtana na Cmentarz Komunalny. Tam zostaną złożone wieńce i wiązanki kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza przy Pomniku Powstańców 1830 r. i 1863 r. przez parlamentarzystów, delegacje Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz przedstawicieli władz miasta i powiatu.

W programie jest również okolicznościowe wystąpienie przedstawiciela władz miejskich, a także krótki występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, która tradycyjnie zagra wiązankę melodii patriotycznych.

Uroczystości zakończy złożenie kwiatów pod tablicą Józefa Piłsudskiego (róg ulic: Szwedzkiej i Dunajewskiego) przez Związek Strzelecki „Strzelec” oraz przedstawicieli organizacji kombatanckich, władz miasta i powiatu.

/źródło: UM NS