15 marca: „spoKREWnieni służbą” – włącz się do akcji oddawania krwi w sądeckiej komendzie

Opublikowano 2 marca 2017 przez
15 marca: „spoKREWnieni służbą” – włącz się do akcji oddawania krwi w sądeckiej komendzie

15 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja oddawania krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Zbiórkę objął patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Błaszczak.
Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Pobrana krew trafi do chorych i potrzebujących ze szpitali oraz klinik naszego regionu.
Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu 15 marca, w godz. 8.30 – 13.00. Do udziału zapraszamy zarówno funkcjonariuszy jak i osoby cywilne.
W ramach akcji „spoKREWnieni służbą” na terenie województwa małopolskiego do końca marca zostanie przeprowadzonych jeszcze kilkanaście podobnych zbiórek krwi.
Akcja związana jest z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie niepodległości Polski. Poprzez oddanie krwi wszystkim potrzebującym (chorym i ofiarom wypadków) oddajemy hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Plakat: MSWiA
źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu