Przejdź do treści


14 -latek złapany na włamaniu do sklepu

Jak przekazała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w środę (22 czerwca) około godz. 22:35 sądecka Policja otrzymała zgłoszenie o próbie włamania do jednego z sklepów na terenie gminy Stary Sącz.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Po przybyciu pod wskazany adres funkcjonariusze zastali zgłaszającego oraz ujętego przez niego 14-latka. Zgłaszający poinformował policjantów że włamywacz nie działał w pojedynkę – około godz. 22:30 został powiadomiony telefonicznie przez przypadkowego świadka, o podejrzanych hałasach w rejonie jego sklepu. Mężczyzna wraz ze swoim bratem postanowił sprawdzić co się dzieje. Gdy podjeżdżali w rejon pawilonu dwaj młodzi chłopcy zaczęli uciekać, jeden z nich został ujęty i przekazany funkcjonariuszom.

Zatrzymanym włamywaczem okazał się 14-letni mieszkaniec gminy Stary Sącz, który dodatkowo w organizmie miał prawie pół promila alkoholu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. Obecnie trwają czynności, mające na celu zatrzymanie drugiego już ustalonego sprawcy.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu