Przejdź do treści


“105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania Policji”

Aby uczcić 105. rocznicę powstania polskiej Policji w województwie małopolskim, rozpoczęto akcję krwiodawstwa pod hasłem “105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania Policji”. W sądeckiej komendzie zebrano ponad 14 litrów tego cennego płynu.

22 lutego , od godziny 8:00 krwiodawcy ustalili się w kolejce przed salą konferencyjną Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Wśród nich znaleźli się policjanci, pracownicy cywilni, funkcjonariusze z jednostek sąsiednich, mundurowi z Zakładu Karnego i Straży Miejskiej w Nowym Sączu oraz mieszkańcy regionu. Razem 32 osoby podzieliły się tym darem, oddając łącznie 14 400 mililitrów życiodajnego płynu. Zebrana krew trafi teraz do szpitali i klinik w Małopolsce, gdzie pomoże pacjentom w potrzebie.

Zbiórkę zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi i Zarząd Terenowy w Nowym Sączu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Profesjonalną obsługę medyczną zapewnili pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz oddziału RCKiK w Nowym Sączu.

Akcję można wspierać do końca lipca br. oddając krew w oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Podczas rejestracji należy poinformować, że krew jest przeznaczona na akcję “105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania Policji” (numer K 105).

/źródło: KMP Nowy Sącz